TeleKompServ - telefonų ir kompiuterių servisas. Parduodame bei taisome fiksuojančius numerį telefono aparatus, keičiame senas versijas į naujas. Sukuriame programas Windows aplinkai, Inteneto puslapius tiek įmonėms tiek pavieniams asmenims. Puslapyje "Programos" rasite ir galėsite atsisiųsti keletą mūsų sukurtų nekomercinių programų. Puslapyje "Parduotuvė" galėsite nusipirkti kompiuterį, šiokių tokių radijo detalių bei kompiuterinių kompaktinių diskų. Puslapyje "Mp3" galėsite išsirinkti ir įsirašyti Mp3 ar įprastos audio muzikos į kompaktinį diską. Puslapyje "Tinklas" sužinosite kaip užsidirbti pinigų iš Interneto, rasite kompanijų sąrašus, kurios suteikia nemokamą vietą savo serveriuose, nemokamai dalina pašto dėžutes, kompaktinius diskus, knygas ir kitus vertingus daiktus, aplankysite įžymias Utenos vietas, rasite keletą nuorodų į geresnius ar su mūsų tematika susijusius puslapius. Jei kas nors neaišku, aplankykite puslapį "Pagalba". "Pagrindiniame" puslapyje galėsite išsakyti savo nuomonę apie svetainę, paspaudę nuorodą "Atsiliepimai". Jeigu kuo nors susidomėjote, parašykite elektroninį laišką adresu: telekompserv@mail.ru

 
     


 TeleKompServ

 
 

Pagrindinis

Taisymas

Programos

Parduotuvė

Mp3

Tinklas

Pagalba

 
       
     

Pinigai iš Interneto

 
     

Viskas nemokamai

 
      Ekskursija po Uteną  
     

Nuorodos

 
       
 

 

 
 
   

Ekskursija po Uteną

 Utenos herbas

 Utenos miesto Meras
Buvęs Utenos miesto Meras Edmundas Pupinis

 Utenos rajono ir apskrities žemėlapis
Utenos rajono ir apskrities žemėlapis

 

   Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 
   
 

   
 

 

 Paminklinis akmuo miesto įkūrimui
Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

---Utenos vardas pirmą kartą istorijos šaltiniuose minimas 1261 metais. Šiai datai atminti pastatytas paminklinis akmuo. Tuomet tai buvo ne miestas, o medinė pilis, įsikūrusi prie Utenėlės upelio ant Narkūnų piliakalnio. Manoma, kad gyvenvietė prie piliakalnio buvo sunaikinta 1435 metais per vidaus karą tarp Švitrigailos ir Žygimanto Kęstutaičio. XV amžiaus viduryje pradėjo kurtis nauja gyvenvietė dabartinėje vietoje. 1486 metais Utena buvo vadinama   miestu   prie  valdovo

dvaro.  1546  metais minimas Utenos valsčius. XVI amžiaus viduryje miestas buvo taisyklingo plano su keturkampe aikšte viduryje. Utena smarkiai nukentėjo per 1655-1660 metų Šiaurės karą. XVIII amžiaus pabaigoje Utenoje gyveno amatininkų - batsiuvių, siuvėjų ir odadirbių, veikė bažnyčia, sinagoga. Utena garsėjo linų prekyba. 1777 metais minima mokykla. 1833 metais buvo 109 mediniai namai, 12 krautuvių, 6 smuklės. 1830-1835 metais Utenos šiauriniu pakraščiu nutiestas Kauno - Daugpilio plentas (XX amžiaus pirmoje pusėje jis tapo pagrindine miesto gatve, senasis miesto centras liko nuošalyje). 1850 metais minima vaistinė, 1867 metais pastatyta cerkvė, 1869 metais įsteigta valdinė pradinė mokykla. 1864-1914 metais Utena buvo valsčiaus centras. 1899 metais Utenos vakariniu pakraščiu nutiestas Švenčionėlių - Panevėžio geležinkelis, pastatyta geležinkelio stotis. 1909-1914 metų bėgyje pastatyta 40 vietų ligoninė, atidaryta mokykla, muilo fabrikas, pradėjo veikti malūnas. 1915-1950 metais Utena buvo apskrities centras. 1924 metais Utena gavo miesto teises - paskirta 118 ha žemės, plotas padidėjo iki 198 ha. 1923 metais įsteigta pieninė. 55% Utenos gyventojų 1933 metais buvo žydai, veikė 3 malūnai, lentpjūvė, odų dirbtuvė, limonado įmonė, spaustuvė, elektrinė, vaistinė, buvo 40 gatvių, apie 700 namų. Per antrąjį pasaulinį karą sunaikinta dauguma namų, sušaudyta apie 4000 žmonių. Nuo 1950 metų rajono centras. Po karo Utena atstatyta, 7-9 dešimtmetyje labai išplėsta: pastatyta Vyturių, Dauniškio, Aukštakalnio, Krašuonos gyvenamųjų namų mikrorajonai, nauja ligoninė, poliklinika, viešbutis, 8 vidurinės mokyklos, daug stambių pramonės įmonių.
---Utenoje tyvuliuoja Dauniškio ir Vyžuonaičio ežerai, teka Vyžuonos, Rašės, Krašuonos, Utenėlės upeliai. Netoli miesto randasi dar du vandens telkiniai. Keliai driekiasi į Vilnių, Kauną, Kupiškį, Zarasus, Švenčionėlius, geležinkelis į Vilnių.

 
 

 

 
 

 

 

Miesto šventėje

 
   
 

   
 

 

 Meras visada dalyvauja miesto šventėje
Meras visada dalyvauja miesto šventėje


---
Kiekvienais metais rudenį
(paskutinį rugsėjo mėnesio šeštadienį) rengiama, jau tapusi tradicine, Utenos miesto šventė. Nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro dainuojama, šokama, vyksta mugės, žaidžiami žaidimai, ragaujamas putojantis alus. Šventės kulminacija - įspūdingas fejerverkas ir naktinė diskoteka jaunimui. 

 
 

 

 
 

 

 

   Kristaus žengimo į dangų bažnyčia

 
   
 

   
 

 

 Kristaus žengimo į dangų bažnyčia
Kristaus žengimo į dangų bažnyčia

 Bažnyčia iš paukščio skrydžio
Bažnyčia iš paukščio skrydžio

---Kristaus žengimo į dangų bažnyčia pastatyta 1882-1884 metais. Greta jos, stovi aukšta mūrinė varpinė, pastatyta apie 1876 metus. Tuojau už šventoriaus driekiasi senosios kapinės. Seniausias paminklas siekia 1854 metus.

 
 

 

 
 

 

 

   Marijos - kankinių karalienės koplyčia

 
   
 

   
 

 

 Koplyčia ir įėjimo vartai
Koplyčia ir įėjimo vartai

 Koplyčios kiemelyje
Koplyčios kiemelyje

---Kertinis koplyčios akmuo buvo padėtas 1992 metais gegužės 14-tą dieną. Statybos iniciatoriai ir rėmėjai, paskyrę tam daug lėšų, - Amerikos lietuviai: Marija ir Aleksandras Žemaičiai. Ši koplyčia skirta Aukštaitijos partizanų atminimui.

 
 

 

 
 

 

 

   Narkūnų piliakalnis

 
   
 

   
 

 

 Narkūnų piliakalnis
Narkūnų piliakalnis

---Archeologai teigia, kad gyvenvietės ten būta dar 11 tūkstantmetyje prieš Kristų. Pagal padavimą pastatęs pilį ir ten įkūręs miestą legendinis kunigaikštis Utenis.
---
Uteniškiai kunigaikščio vardu pavadino centrinę miesto aikštę, laikraštį, futbolo komandą.

 
 

 

 
 

 

 

   Senasis Utenos paštas

 
   
 

   
 

 
 Pašto stoties kompleksas
Pašto stoties kompleksas


 Senieji pašto rūmai
Senieji pašto rūmai

---Utenos pašto stoties kompleksas statytas 1833-1835 metais pagal pavyzdinį vyriausios susisiekimo ir visuomeninių pastatų valdybos projektų bei sąmatų departamento architektūrinį projektą. Vietą kompleksui statyti parinko   ir   perprojektavo

stoties pastatų išorės meninę išraišką Lenkijos karalystės generalinis statybininkas, architektas, Varšuvos universiteto architektūros profesorius Vaclovas Ričelis. Jis buvo vyriausias pašto stočių statybos architektas Vilniaus gubernijoje.
---Pašto pastatai klasicistinių meninių formų, darnių proporcijų, vienaaukščiai, šlaitiniais skardos stogais su nedideliais rūsiais. Čia buvo poilsio kambariai laukiantiems karietų ir pravažiuojantiems keleiviams. Iš vienos ir kitos pagrindinio pastato pusės yra fligeliai. Juose buvo vežikų kambariai, svirnai. Tvarte laikyta iki 48 arklių. Ratinėje puikavosi transporto priemonės - karietos, diližanai, furgonai, tarantasai.
---Stoties administraciniame pastate buvo įrengtas laikrodis, pagamintas Jelgavos laikrodininko J. Velckės dirbtuvėse.
---1836 metais per kelio Sankt Peterburgas - Varšuva atidarymą caras Nikolajus I su sūnumi Aleksandru išmėgino naująjį kelią, buvo užsukęs į Utenos pašto stotį.
---1843 m. Utenos pašte aklius keitė garsus prancūzų rašytojas Onore de Balzakas, lankydamas Sankt Peterburge lenkų aristokratę Eveliną Rževska-Hanską, kurią 1850 metais vedė.
---1858 metų rudenį iš Utenos pašto stoties į Peterburgą diližanu išvyko Antanas Baranauskas.
---1893 metų spalio 15 dieną pro Uteną į Italiją važiavo rusų dailininkas Ilja Repinas.
---Iki šiol be didesnių pakeitimų išlikęs Utenos pašto stoties rūsys. Storos patalpų sienos akmeninės, lubų skliautai raudonų plytų, dvi didesnės patalpos tinkuotos ir kalkėm išbalintos su siaurais langeliais palubėse.
---
Pastačius naujuosius pašto rūmus, 1992 metais šiame pastate įsikūrė Dailės mokykla, o rūsyje įrengta dailės galerija.

 
 

 

 
 

 

 

   Utenos kraštotyros muziejus

 
   
 

   
 

 

---Muziejuje surinkti ir saugomi archeologijos, numizmatikos, istorijos - etnografijos, fotografijos, raštijos, dailės rinkiniai.


 Liaudies meno ekspozicija
Liaudies meno ekspozicija

 Žemdirbystės ir valstiečių buities ekspozicija
Žemdirbystės ir valstiečių buities ekspozicija

 Amatų ekspozicija
Amatų ekspozicija

 Parodų salė
Parodų salė


Liaudies meno ekspozicija

Joje rodomos žinomų ir nežinomų liaudies meistrų sukurtos skulptūros. Čia taip pat įrengta aukštaitiška troba su duonkepe krosnimi.

Žemdirbystės ir valstiečių buities ekspozicija

Ji veikia pirmajame muziejaus aukšte. Čia lankytojai supažindinami su žemės dirbimo, sėjos, javų pjovimo, kūlimo ir valymo įrankiais; taip pat valstiečių buityje naudotais daiktais, apšvietimo priemonėmis.

Amatų ekspozicija

Ji įrengta muziejaus pusrūsyje. Eksponuojama lipdyta ir žiesta keramika, žiedimo ratai, kalvio darbo įrankiai ir kalvių nukalti daiktai, linų apdirbimo įrankiai, linų apdirbimą atspindinčios nuotraukos.

Parodos

Muziejuje rengiamos tautodailės,

profesionalių dailininkų, fotografijos, moksleivių darbų parodos.

Kultūrinė, šviečiamoji veikla

Parodų aptarimai;
Susitikimai su parodų dalyviais;
Popietės archeologijos, etnografijos temomis;
Istorijos, etnografijos, tautosakos pamokos.

Muziejaus istorijos fragmentai

---1929 m. Utenos apskrities mokyklų inspektorius A. Namikas (1887-1980), lankydamas mokyklas ragino mokytojus rinkti archeologijos ir etnografijos eksponatus, istorinę medžiagą.
---1929 m. lapkričio 22 d. įregistruojamas muziejus.
---A. Namikas, dirbdamas be atlyginimo, iki sovietinės okupacijos suinventorino apie 1 500 gana vertingų eksponatų. Prasidėjus okupacijai, A. Namikas iš Utenos pasitraukė.
---Karo suirutės metais vertingesni muziejaus eksponatai buvo išgrobstyti, kiti išmėtyti ar net sunaikinti.
---Tik 1972 m. direktorės V. Račienės dėka apšiuręs provincijos muziejukas įsirengė patrauklesnę ekspoziciją.

 
 

 

 
 

 

 

   Vestuvių kalnas

 
   
 

   
 

 

 Vestuvių kalno skulptūros
Vestuvių kalno skulptūros

---1987 metais į Uteną suvažiavę šalies ir vietiniai tautodailininkai ąžuolo stogastulpiais ir skulptūromis pavaizdavo senąsias lietuvių vestuves. Tapo tradicija, kad kiekviena besituokianti Uteniškių jaunavedžių pora aplanko šį vestuvių kalną.

 
 

 

 
 

 

 

   UAB "Utenos alus"

 
   
 

   
 

 

 

 
 

 Administracinis pastatas
Administracinis pastatas

 Virimo cechas
Virimo cechas

 Buvusi produkcija
Buvusi produkcija

 Dėžė "Utenos" alaus
Dėžė "Utenos" alaus

 "Utenos alus"

---UAB "Utenos alus" pradėtas statyti 1974 metais. Pirmoji produkcija pagaminta 1977 metais. Tai buvo

alus:
"Baltijos",
"Mėgėjų",
"Porteris",
"Sostinės",
"Utenos",
"Žigulinis";

vaisvandeniai:
"Apelsinas",
"Auksaspalvis",
"Buratinas",
"Citrina",
"Greipfurtas",
"Miško uoga",
"Serbentėlė",
"Šaltukas";

tonizuojantys gėrimai:
"Bachmaras", "Pietietiškas",
"Sajanai",
"Tarchunas",
"Tonika";

nealkoholiniai gėrimai:
"Apynys",
"Fanta",
"Fiesta",
"Pepsikola",
"Rusiška gira", "Selteris",
"Sodos vanduo".


---Šiuo metu gaminamos populiarios alaus rūšys: 


 "Auksinis" "Baltijos" "Pilsner" "Porteris" "Stiprusis" "Utenos"


Naujausias "Utenos alaus" gaminys alus "Premium"

---Daugiausia produkcijos parduodama Lietuvoje, eksportuojama į Estiją, Latviją, Rusiją.

 
     
 

 

 

   AB "Utenos trikotažas"

 
   
 

   
 

 

 Administracinis pastatas
Administracinis pastatas

 Įmonės viešbūčio pastatas
Įmonės viešbūčio pastatas

 "Utenos trikotažas"

---AB "Utenos trikotažas" įkurta 1967 metais, yra stambiausia trikotažo rūbų gamintoja ir pardavėja Lietuvoje. Įmonė gamina aukštos kokybės trikotažo gaminius: apatinius rūbus vyrams ir moterims, miego rūbus, sporto ir laisvalaikio rūbus, rūbus vaikams ir naujagimiams.
---Įmonėje vidutiniškai dirba 1500   darbuotojai.   Per  metus

įmonė vidutiniškai pagamina virš 2-jų tūkstančių tonų medžiagos, pasiuva 10900 vienetų trikotažo gaminių. 
---Įmonė eksportuoja savo gaminius į užsienį: Švediją, Daniją, Vokietiją, Suomiją, Angliją, Ispaniją.

 
 

 

 
   

 
     
       
     

Pinigai iš Interneto

 
     

Viskas nemokamai

 
      Ekskursija po Uteną  
     

Nuorodos

 
       
 

Pagrindinis

Taisymas

Programos

Parduotuvė

Mp3

Tinklas

Pagalba

 
     
 

 

   Svetainės navigatorius

 

Viso lankytojų

 Padarykite šį puslapį savo naršyklės starto puslapiu

 

 
 
     

 

      © 2002 TeleKompServ